سامانه اس ام اس 5000 و مزایایش

 

امروزه سامانه اس ام اس 5000 به عنوان یکی از راهکارهای موثر و ارزان تبلیغاتی و اطلاع رسانی محسوب می شود. برای بهره مندی کامل از این راهکار بهتر است نکات مربوط به استفاده از آن را رعایت نمایید. کارشناسان بازاریابی موارد ذیل را برای استفاده بهینه از بستر سامانه اس ام اس 5000 برای امور بازاریابی پیشنهاد می کنند:

1- استراتژی بازاریابی موبایلی خود را طراحی کنید. مشخص کنید برنامه شما در زمینه بدست آوردن مشتری و حفظ او چیست؟ ارتباط شما باید مداوم، مرتبط و اندیشمندانه باشد بطوریکه نام تجاری محصول یا خدمات شما همواره درصدر بازاریابی باقی بماند. بدون چنین برنامه زمانبندی شده و مشخصی ممکن است تلاشهای شما ثمربخش نباشد. می توانید برای سنجش طرح خود آن را در مقطع کوتاهی و بصورت آزمایشی اجرا کنید.

2- مخاطبان خود را ترغیب کنید که در برنامه سامانه اس ام اس 5000 شما عضو شوند. این امکان در اکثر سامانه اس ام اس 5000 های پیامکی وجود دارد که افراد با ارسال یک حرف مشخص به یک شماره خاص می توانند در سامانه پیامکی شما عضو شوند. پس از جمع آوری شماره ها می توایند به آسانی با آنها ارتباط برقرار کنید. جهت ترغیب نمودن آنها به عضویت در سامانه اس ام اس 5000 پیامکی شما می توانید از روش هایی مانند قرعه کشی، ارسال پیامکهای سودمند در آینده به آنها و … استفاده نمایید.

سامانه اس ام اس 5000 و مزایایش

سامانه اس ام اس 5000 و مزایایش

 

 

3- یک شماره اختصاصی برای ارسال و دریافت پیامک از طریق پنل اس ام اس به مخاطبان و مشتریان خود داشته باشید. بسیاری از آنها شما را با آن شماره اختصاصی می شناسند و بخش دیگر از آنان شماره پیامکی شما در حافظه موبایل خود ذخیره می کنند. این شماره می تواند هم راستا با یکی از ویژگیهای کسب و کار شما مثلا شماره تلفن ثابت شما باشد. همچنین استفاده از شماره کوتاه تر و رند تر نقش موثرتر در بازاریابی پیامکی ایفا می کند.

4- مشتریان خود را بر مبنای اطلاعاتی که از آنها دارید بخشبندی کنید. با این سامانه اس ام اس 5000 می توانید پیامکهای متنوع و مربوط به هردسته از مشتریان را دقیقا برای همان بخش از مخاطبان ارسال نمایید یا از آنها اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

5- بسیاری از ارائه دهندگانسامانه اس ام اس 5000 های پیامکی به شما این امکان را می دهند که در صورت نداشتن شماره های سامانه اس ام اس 5000 مخاطبین، پیامکهای خود را بر اساس منطقه، کدپستی، سن و جنسیت مخاطبین خود ارسال کنید. در بسیاری از محصولات و خدمات، این شیوه از ارسال پیامکهای انبوه با درصد بالایی موثر واقع می شود. پیشنهاد می شود حتی اگر شماره های مشتریان خود را در اختیار دارید این شیوه را نیز امتحان کنید چراکه ممکن است شماره هایی از مشتریان مخفی و غیر مستقیم را در اختیار نداشته باشید.

نظر شما چیه؟