چرا هزینه اولیه راه اندازی سامانه پیامک اینترنتی بسیار ارزان تر ازمدل جی اس ام میباشد؟

پاسخ : علت :چون در ارسال پیامک از طریق مودم جی اس ام شما باید هم یک مودم جی اس ام خریداری کنید و هم یک نرم افزار که بتواند با آن مودم جی اس ام ارتباط برقرار کند . عملا شما هم یک قطعه سخت افزاری بنام مودم بخرید و هم یک نرم افزار. اما در ارسال اینترنتی شما تنها هزینه یک panel اینترنتی ،با تمام قابلیت های رایج را میپردازید و هیچ نیازی به هیچ قطعه سخت افزاری دیگری ندارید . تنها نیاز شما اینترنت میباشد همین

مودم های جی اس ام در مقابل پنل ارسال پیامک چه محدودیت هایی را به شما تحمیل میکنند ؟

1.محدودیت مکانی:در مدل جی اس ام شما هزینه یک نرم افزار دسکتاپ و یک قطعه سخت افزاری بنام مودم را میپردازید و این سامانه تنها بر روی یک سیستم (مثلا کامپیوتر محل کار شما) نصب میشود و با توجه به قوانین کپی رایت ،شما نمیتوانید یک نسخه از نرم افزاررا بر روی سیستم مکانی که هستید برای مثال (منزل) خودنیز نصب کنید ( این امر توسط شرکت طرف قرارداد شما به صورت قفل نرم افزاری یا سخت افزاری اعمال میشود) پس عملا شما برای ارسال پیامک محدود به یک کامپیوتر آن هم در یک مکان خاصی میشوید. اما در ارسال اینترنتی شما میتوانیداز هر کجای ایران که اینترنت باشد به پنل خود وارد شده و ارسال های خود راانجام دهید.

هر جایی که اینترنت وجود داشته باشد . . .

2.محدودیت در تعداد ارسال : با توجه به این که مودم های جی اس ام سیم کارت میخورند، شما در طول روز بیش از یک تعداد معین پیامک، نمیتوانید ارسال کنید (این محدودیتی است که اپراتور های جاری کشور بر روی سیم کارت های خود اعمال میکنند) به عنوان مثال شما با یک سیم کارت همراه اول در طول روز ،حداکثر مجوز1500 ارسال sms را دارید. درواقع امکان ارسال sms زیاد را ندارید. اما در ارسال اینترنتی هیچ محدودیتی برروی تعداد ارسال sms تبلیغاتی در طول روز وجود ندارد.

3.محدودیت سخت افزاری : مودم جی اس ام یک قطعه سخت افزاریست که عمر مشخصی دارد و بعد از مدت زمان خاصی کارایی خود را از دست میدهد درست مشابهه هر قطعه سخت افزاری دیگر اما اینترنت و  سامانه های اینترنتی ازاین قاعده مستثنی بوده و تاریخ مصرفی ندارند.

 

MAIL-TO-MONEY-PHONE-PIC-copy

مودم جی اس ام با توجه به تمام محدودیت ها و عیب هایی که در بالا مورد بررسی قرار گرفت ، تنها یک مزیت دارد آن هم کم هزینه تر بودن تعرفه sms های آن میباشد. دلیل آن نیز این است که مودم های جی اس ام درست مثل گوشی تلفن همراه شما رفتار میکنند (با تمام محدودیت های آن) ، یک سیم کارت میخورند و از یک نرم افزار کامپیوتری نیز دستور میگیرند (امروزه حتی بسیاری از گوشی های تلفن همراه قابلیت جی اس ام را نیز بر روی خود دارند ) نتیجه این که با توجه به ضریب نفوذ، سرعت و قدرت بالای اینترنت در دنیای امروز دیگر استفاده از مودم های جی اس ام در امر ارسال sms ،به یک تکنولوژی منسوخ مبدل شده است (بخصوص در ارسال های با حجم و طول بالا).امیدواریم مقایسه بالا شما را در انتخاب بهتر یاری نماید .

 

نظر شما چیه؟